FAQ - Często zadawane pytania

Filtry powinno się wymieniać średnio raz na 7 do maksymalnie 10 dni (około 56-80 godzin pracy).

Wykorzystują one olej 15W-40 mineralny zarówno w silniku jak i wibratorze. Nasz sklep nie prowadzi sprzedaży tego oleju.

Powinno się wymieniać olej w silniku raz na 50-60 godzin pracy (maksymalnie do 100), a olej w wibratorze co 200-300 godzin pracy. Przypominamy jednak, że silnik jest na dotarciu i pierwsza wymiana oleju w silniku powinna nastąpić po 5-10 godzinach pracy.

Klient jest zobowiązany do dostarczenia maszyny w jedną stronę na własny koszt. Po naprawie odsyłamy z powrotem naprawioną maszynę na nasz koszt.

Na dzień dzisiejszy zajmujemy się jedynie sprzedażą zagęszczarek, zacieraczek, stóp wibracyjnych firmy Dro-Masz oraz części do tych maszyn i nie prowadzimy wypożyczalni.

Należy:
1. Uzupełnić stan paliwa w zbiorniku.
2. Przekręcić pokrętło wyłącznika zapłonu w pozycję “I” – włączone.
3. Otworzyć dopływ paliwa ze zbiornika za pomocą dźwigni dolnej.
4. Włączyć ssanie za pomocą dźwigni górnej zgodnie ze wskaźnikiem strzałki.
5. Uruchomić silnik przez pociągnięcie rączki rozrusznika.
6. Po uruchomieniu silnika niezwłoczne wyłączenie ssania.
7. Zaleca się włączyć silnik na wolnych obrotach na 20 minut w celu dotarcia napędu, a po następnych 10 godzinach użytkowania wymienić olej.
8. Silnik zalany jest fabrycznie olejem 15W-40 mineralnym i należy użytkować maszynę zgodnie ze wskazówkami zawartymi w instrukcji.

Należy:
1. Sprawdzić włączniki i upewnić się, czy jest “ON”
2. Sprawdzić zapas paliwa
3. Sprawdzić poziom oleju. Ze względu na czujnik poziomu oleju, silnik nie uruchomi się lub zaraz zgaśnie jeśli nie jest uzupełniony odpowiedni poziom oleju.
4. Sprawdzić, czy świeca zapłonowa jest podłączona
5. Sprawdzić czystość gaźnika

Należy:
1. Sprawdzić zapas paliwa
2. Sprawdzić czy kurek paliwa jest włączony
3. Sprawdzić stan filtra powietrza

Najczęstszym powodem jest luźny, obsuwający się lub po prostu źle zamontowany pasek klinowy. Jeśli to nie jest problem to należy sprawdzić czy obroty silnika wynoszą 3500 obr./min.